ŽÁCI JEN TĚSNĚ PROHRÁLI

02.09.2012 17:58

SLOVAN VELVARY - SPARTA LUŽNÁ 4 - 3 / 2 - 1 / VEJVODA JOSEF 3x

K prvnímu utkání krajské 1.A třídy zajížděli naši žáci na půdu SLOVANU VELVARY. Bohužel se zápas odehrál na nekvalitním treninkovém hřišti . Proč se nemohlo hrát na hlavním to zůstává záhadou. Pojdme , ale k zápasu.

Hlavní rozhodčí HAMŠÍK tedy v 11 hodin poprvé foukl do píštalky a soutěž v kraji mohla začít. První šance na sebe nenechala dlouho čekat a už ve 2. minutě se domácí dlouhým nákopem za naší obranu dostávali do golovky. Vracející se Mezei však stačil odkopnout. Pak hned z protiútoku zahrozila Lužná . Skácel s VEJVODOU se dostávali do šance , jenže domácí obrana stihla nebezpečí odvrátit na roh. Následně z něj nikdo z hostů nedokázal jít do zakončení. V 6. minutě udeřilo z kopaček Luženských. Pepíno Vejvoda dostal krásnou kolmou přihrávku do běhu , stačil si balon ještě přistrčit , udělat kličku i golmanovi a LUŽNÁ se mohla radovat z prvně vstřeleného golu v kraji. Domácí nesložili zbraně a hned v 10. minutě stačili srovnat. Špatně odhlavičkovaný balon naší obrany , domácí hráči vrátili do pokutového území , kde se nejlépe orientoval utočník VELVAR a prostřelil STANKA. To Slovan nakoplo . V následném protiútoku stříleli domácí z dálky, naštěstí míč směřoval nad břevno. Šance hostů přišla za chvilku , to se PEPÍNO VEJVODA prodíral po pravé straně , předožil míč do vápna , ale tam bohužel nikdo nebyl. Další minuty se odehrávali ve středu hřiště . Domácí spíše hrozili střelami z dálky , ale bud netrefili branku nebo byl na místě KUBA STANĚK. Ve 25. minutě se opět Velvary dostávali do šance , opět střela z dálky , ale vedle. Golovku na noze měl opět VEJVODA ve 26. minutě . Sám si vybojoval míč ve středu hřiště , dal si ho do běhu , ale tentokrát domácí brankář včasným vyběhnutím šanci zneškodnil. Výsledek na svou stranu dokázali domácí převrátit ve 31. minutě . Ale k tomu jim pomohl rozhodčí , který odpískal ruku našeho hráče v pokutovém území . Nutno však dodat , že to bylo po jasném přistrčení EDY BERÁNKY, který v pádu neštastně trefil míč rukou. Jak jinak ve VELVARECH . Do poločasu se už výsledek nezměnil , i když ještě na každé straně byla jedna šance.

Druhý poločas začal tlakem domácích , kteří se usadili na polovině SPARTY . Gol na sebe nenechal dlouho čekat a ve 40. minutě byl stav 3 - 1 . Krásně se trefil domácí borec z dálky , balon zaplachtil pod víko STANKOVI branky. Za chvilku mohlo být už 4 - 1 , ale krásný centr domácího utočníka , nedokázali velvarští dopravit do branky. Ve 47. minutě opět šance domácích , ale skvělý STANĚK vyrazil. Konečně až ve 48. minutě se došance dostala SPARTA. Po ose SKÁCEL , VEJVODA a HÁJEK , se míč dostal zpět k VEJVODOVI , který ale už byl trochu mimo úhel . Dokázal však vystřelit , ale bohužel nad. Minutu na to se VEJVODA , tentokrát z levé strany dostal opět k zakončení , opět přestřelil. Domácí tak trestali a v 52. minutě dokázali zvýšit náskok na 4 - 1. To se dostali k přečíslení . První střelu dokázal STANĚK vyrazit , ale dobíhající hráči domácích stačili udělat rozruch ve vápně. Míč se k nim opět dostal a se štěstím protlačili míč do sítě. V dalších minutách se hrálo na polovině hostů . Lužná nechtěla běhat , byla asi smířena s výsledkem. Posledních deset minut , ale jako by vstali z mrtvích a rozpoutali peklo před domácím brankářem . Nejdříve v 62. minutě tradičně utekl VEJVODA , snížil na 4 - 2 .A v 68. minutě opět předvedl svoje schopnosti . Dokázal obejít 4 protihráče a snížit na rozdíl jediné branky . Bohužel na vyrovnání už nezbyl čas. Škoda vymyšlené penalty . Výsledek mohl být příznivější.

Nutno říci , že SPARTA LUŽNÁ dokázala v prvním zápase odehrát velmi kvalitní utkání . Ukázala , že umí i pořádně zabrat , když chce.

V dalším kole přívítáme doma v neděli 9.9.2012 od 10 hodin hráče SK SLANÝ. Přijdte povzbudit nováčka soutěže SPARTU LUŽNOU.

Hodnocení trenera AMBRŮŽKA :

I když jsme neodjeli k zápasu v kompletní sestavě , tak jsem  vesměs spokojen . Jsem velmi rád , že mužstvo dokázalo za stavu 4 - 1 zabrat a snížit na rozdíl jedinné branky . Je vidět , že i když se jedná o krajskou soutěž , tak jsme dokázali držet se soupeřem krok  a kolikrát byly i lepší. Pochvalu odemne zaslouží především PATRIK BRABEC , který odehrál jeden z nejlepších zápasů.

SESTAVA: STANĚK , MEZEI , HÁJEK , ŠTĚPÁNEK , BERÁNEK EDA , BERÁNEK JIŘÍ , HRUBEŠ , DAVID VEJVODA , PEPÍNO VEJVODA , ŠPIČKA , BRABEC , SKÁCEL