ŽÁCI Z KRALUP VÍTĚZNĚ

15.09.2012 12:54

KRALUPY - SPARTA LUŽNÁ 0 - 2 / 0 - 2 / VEJVODA JOSEF 2x

Další z venkovních zápasů jsme odehráli v KRALUPECH. Mužstvo odjelo se 13 hráči a k dispozici už byla posila z Tatranu Rakovník EMIL PŠENIČKA. Kdo přišel na zápas pozdě , tak neviděl první branku. Ta padla již v 50. vteřině . VEJVODA vybojoval ve středu pole balon , svou rychlostí utekl všem domácím obráncům a podel vybíhajícího golmana poslal míč do sítě. To domácí doslova zmrazilo. Ve druhé minutě mohlo být už 0 - 2 , ale když se opět VEJVODA dostal za bránící hráče , tak stoper domácích zcela evidentně PEPÍNA přidržel rukou . Jasná červená karta . Kupodivu rozhodčí vytáhl kartu barvy žluté. Nevím za co jiného se čevená dává . Rozhodčí at si sáhne do svědomí. Z následného trestného kopu PŠENIČKA střílel nad. Lužná byla aktivnější , největší problemy dělal rychlonohý VEJVODA .  Ten se prodíral po pravé straně , centrem hledal ve vápně své spoluhráče , ale bohužel tam nikdo nebyl. V 6. minutě znovu po pravé straně utekl GRILL , ale jeho centr srazili domácí obránci. Tutovku měl na noze ve 14. minutě VEJVODA , který z pravé strany prošel až do vápna , ale domácí brankář zázračně vyrazil na roh.  Ve 21. minutě Lužná předvedla pěknou kombinační akci po ose ŠPIČKA , GRILL  a zakončující SKÁCEL . Chybělo přesnější zakončení. Náznak nějaké šance měli domácí ve 28. minutě , ale nenalžili s ní dobře. Hned z protiútoku měl na noze gol GRILL. Z levé strany ho našel krásným centrem VEJVODA . Robertovi stačil důrazem jít k balonu a napálit ho do branky . Bohužel si míč nechával dlouho od nohy až přiběhl domácí obránce a balon mu ukopl. Za dvě minuty na to měl příležitost z trestnáku PŠENIČKA , ale opět nad. Teprve ve 34. minutě dokázali domácí poprvé vystřelit na STANKA. Ten si s tím , ale v pohodě dokázal poradit. V poslední minutě opět zahřmělo . Klasickým způsobem VEJVODA utekl a prostřelil na 0 - 2.

Druhý poločas už nebyl ze strany LUŽNÉ povedený. Ve 37. minutě měli domácí velkou šanci , když se přes naší dvojici ZASPAL a HÁJEK dostal jejich utočník , ten dokázal na zadní tyči najít svého spoluhráče , který ale naštěstí přestřelil. Lužná měla šanci ve 40. minutě , když PŠENIČKA vyslal kolmici na VEJVODU , který ale bohužel si chtěl míč přehodit z levé na pravou. To byla chyba , takže domácí stačili odkopnout. Velikou golovku měli domácí v 50. minutě , po pravé straně utekli , centrem našli volného spoluhráče ve vápně , ale ten naštěstí hlavou nedokázal vstřelit gol. Lužná v te době byla rozháraná , valil se na ní jeden utok za druhým , obrana byla zavalena . Naštěstí bud domácí nedokázali trefit branku nebo hostující obránci střely zblokovali.  V 65 . minutě nastřelili Kralupští tyč . Z toho vznikla ve vápně mela a Lužná se štěstím dokázala míč odehrát na roh. Rozhodnout mohl v 66. minutě GRILL. Tísiciprocentní šanci mu připravil VEJVODA , který vzal balon na naší polovině , prošel s ním po levé straně až do vápna. Tam krásnou přihrávkou našel právě ROBERTA , před kterým stála prázdná branka a jeden obránce. Grill nastřelil jen jeho , takže navýšit na 0 - 3 nedokázal. Zanedlouho rozhodčí zápas ukončil.

Důležité tři body z venku se počítají. Vítězství si naši žáci zasloužili i když druhý poločas se moc nepovedl. Golovek jsme měli o hodně víc než domácí. Příští zápas doma přivítáme v neděli KABLO KROČEHLAVY.

SESTAVA : STANĚK , BERÁNEK EDA , BERÁNEK JIŘÍ , HÁJEK , ZASPAL , ŠTĚPÁNEK , VEJVODA , SKÁCEL , GRILL , ŠPIČKA , MEZEI , PŠENIČKA , BRABEC