SPARTA LUŽNÁ - SK LÁNY 9 - 0 / 4 - 0 / VEJVODA 4x , STANĚK , MAŠÁT , SKÁCEL , HORÁK , GRILL

Poslední domácí utkání podzimní soutěže dopadlo velice dobře. Lány se sice snažili , ale na domácí vůbec neměli. O branky se zasloužilo celkem 6 hráčů. Nejvíce jich nastřílel nejlepší střelec domácích VEJVODA , který zatížil konto hostujícího golmana čtyřikrát. Po jedné si připsali MAŠÁT , GRILL , HORÁK , STANĚK a SKÁCEL. Lužná předváděla krásnou hru  , útočili po stranách  a dobře kombinovali. Diváci museli být určitě spokojeni. Tak by mělo hrát i mužstvo dospělích , at se přijdou podívat na žáky a přiučí se. I to se ozvalo od diváka , který se byl asi podívat na sobotní zápas našeho "A" mužstva. Bohužel měl pravdu.

HODNOCENÍ TRENERA AMBRŮŽKA : s dnešním zápasem jsem naprosto spokojen . Předváděli jsme pěknou hru , hodně branek padlo po akcích , které vedly po stranách. Dobře kombinovala naše záloha , škoda neproměněných šancí , skore mohlo být vyšší. Děkuji všem za předvedený výkon.

Poslední zápas sehrají žáci za týden . V neděli 30.10.2011  od 13 hodin proběhne tradiční dokopná. Zveme všechny fanoušky.

SESTAVA STANĚK , GRILL - ZOUPLNA - ZASPAL - BERÁNEK JIŘÍ , SKÁCEL - MAŠÁT - HÁJEK - ŠTĚPÁNEK , HORÁK - VEJVODA

STŘÍDALI : BRABEC , VEJVODA DAVID

SPARTA LUŽNÁ - CHMEL MUTĚJOVICE 2 - 3 / 1 - 1 / VEJVODA 2x

Další kolo poháru starších žáků se odehrálo v neděli dopoledne. Luženští měli k dispozici pouze 12 hráčů . Hrál se pěkný fotbal z obou stran. Do vedení se dostali hosté , ale Lužná má střelce jmenem VEJVODA , který zařídil vyrovnání.

Ve druhém poločase šel CHMEL opět do vedení . Domácí se snažili , několik šancí zneškodnil hostující brankář. Jejich snažení dospělo opět k vyrovnání , o které se postaral znovu VEJVODA. Když už se blížil konec zápasu , ve kterém by Lužná bod brala , tak Mutějovice využili poslední šanci a dokázali překonat Stanka. Ihned po rozehrání byl odpískán konec. Škody ztracených bodů.

SESTAVA : STANĚK , ZASPAL - BERÁNEK EDA - ŠPIČKA - BERÁNEK JIŘÍ , HRUBEŠ - VEJVODA - GRILL - SKÁCEL , HORÁK - ŠTĚPÁNEK

STŘÍDAL MAŠÁT

BANÍK RYNHOLEC  4 - 1  / 2 - 1 / ŠPIČKA

Poslední mistrovské utkání starších žáků se odehrálo netradičně v den svátku 28.9.2011. Lužná po úspěšném zápase na Lánech , zavítala na umělou trávu do RYNHOLCE. Lužná mohla v případě vítězství postoupit na konečné druhé místo okresního přeboru.

Začátek zápasu byl ze strany hostů rozpačitý. Vázla kombinace , samé nakopávané balony , které se hned vraceli zpět. Je pravda , že územní převahu měla Lužná , ale goly stříleli domácí. Hrubé chyby po kterých RYNHOLEC vedl 2 - 0 po chvilce. První pěkný momente luženských přišel v 15. minutě . To se krásně uvolnil HORÁK , po levé straně přešel přes hráče a krásnou přihrávkou našel nabíhajícího  VEJVODU , kterému ale včasným vyběhnutím zmařil golovku domácí brankář. Snížení na 2 - 1 zařídil ŠPIČKA , který si naběhl na centrovaný míč od BERÁNKA a krásným volejem z první prostřelil golmana.

Druhý poločas Lužná chtěla vyrovnat. Bohužel goly dávali opět jenom domácí. Konečný výsledek 4 - 1 je pro hosty trošku krutý , ale i takový je fotbal.

HODNOCENÍ TRENERA AMBRŮŽKA : nejsem vůbec spokojen z naší hrou , nenavázali jsme na výborný výkon z Lán. Rynholec byl vyrovnaným soupeřem  , ale chvílema jsme byly lepší. Hráči nesplnili úkoly , které jsme si řekli před zápasem. proto domácí vyhráli.

V celkovém hodnocení celého jara jsem spokojen a mile překvapen. Umístění v horních patrech tabulky nečekal asi nikdo. Chtěl bych žákům poděkovat.

V sobotu hrajeme pohárové utkání v Kolešovicích. Treninky jsou úterý a čtvrtek od 16.30 hodin.

SESTAVA : STANĚK , ZOUPLNA - BERÁNEK EDA - BERÁNEK JIŘÍ - ZASPAL , HÁJEK - GRILL - ŠPIČKA  - SKÁCEL , VEJVODA DAVID - VEJVODA JOSEF

STŘÍDALI ŠTĚPÁNEK , BRABEC , HORÁK , MAŠÁT

SK LÁNY - SPARTA LUŽNÁ 1 - 8 / 1 - 3 / VEJVODA 5x , GRILL , ŠPIČKA , SKÁCEL

Jednoznačný průběh měl mistrovský zápas našich starších žáků . Na půdě SK LÁNY vstřelili do domácí sítě osm branek. Opět se střelecky předvedl PEPÍNO VEJVODA , který rozvlnil sít celkem pětkrát. Do desáté minuty zůstával stav 0 - 0 . Lužná se nemohla prosadit , i když šance na to měla. Do vedení se tak dostala až zanedlouho , když se prosadil VEJVODA. Během chvilky se hosté dostali do vedení 3 - 0 , domácím se sice podařilo do konce poločasu snížit , ale po přestávce už bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Lužná se rozstřílela a nasázela dalších pět branek. STANĚK  v brance Lužné neměl skoro žádnou práci.

HODNOCENÍ TRENERA AMBRŮŽKA Dnešní zápas byl z naší strany bojovný , dobře jsme kombinovali . Krásné akce jsme měli hlavně po stranách , když jsme se dostávali do vyložených šancí. Pochvalu si zaslouží celé mužstvo , ale chtěl bych vyzdvihnout výkon HORÁKA , který dnes fotbalově velice překvapil.

DALŠÍ ZÁPAS HRAJEME V TÝDNU A TO VE STŘEDU OD 10 HODIN NA UMT V RYNHOLCI.

SESTAVA STANĚK , ZASPAL - BERÁNEK JIŘÍ - BERÁNEK EDA - ZOUPLNA , HÁJEK - ŠPIČKA - GRILL - SKÁCEL , VEJVODA - HORÁK

STŘÍDALI MAŠÁT , BRABEC

SPARTA LUŽNÁ - CHMEL MUTĚJOVICE 2 - 2 / 1 - 1 / GRILL , VEJVODA JOSEF

Po prohrách dorostu a dospělích zachranovali čest luženského fotbalu starší žáci. V deštivém počasí bodovali proti mužstvu MUTĚJOVIC. Domácí borci si moc brankových příležitostí nevypracovali. Tu největší měl GRILL , který střelou z vápna těsně minul . Hra se spíše odehrávala od vápna k vápnu. Do vedení se dostali hosté , když dokázali proměnit jednu z mála šancí. Vyrovnání zařídil GRILL.

Ve druhém poločase se hra domácích zlepšila. Mutějovice se sice znovu dostali do vedení , ale vyrovnat dokázal  VEJVODA JOSEF. Pár dalších šancí hostů zlikvidoval STANĚK.

Za druhý poločas chválím celé mužstvo , které zabojovalo a dokázalo vyrovnat. Řekl po utkání trener AMBRŮŽEK.

SESTAVA : STANĚK , ZASPAL - ZOUPLNA - BERÁNEK EDA - BERÁNEK JIŘÍ , VEJVODA DAVID - GRILL - ŠPIČKA - SKÁCEL , VEJVODA JOSEF - HORÁK

STŘÍDALI : ŠTĚPÁNEK , ZELENKA

ČL KOLEŠOVICE - SPARTA LUŽNÁ 0 - 4 / 0 - 2 / GRILL 2x , VEJVODA JOSEF 2x

Druhý mistrovský zápas poslal naše starší žáky do KOLEŠOVIC. Po neúspěšném vstupu do nové sezony se našim žákům podařilo vstřelit LVU 4 branky a žádnou neinkasovat. Krásné 3 body ze hřiště soupeře.

Začátek zápasu byl z naší strany dobrý , ale bohužel chybělo vstřelení golu. Již v 5. minutě se dostal do stoprocentní golovky VEJVODA , ale nečekaně z malého vápna přestřelil . Míč mu krásně naservíroval BERÁNEK , ale Pepíno bohužel nedal. Pak to byla hra spíše ve středu hřiště . Až ve 20. minutě vyslal krásnou kolmici ŠPIČKA na nabíhajícího VEJVODU , který se tak řítil sám od půlky na golmana domácích. Konečně proměnil a LUŽNÁ šla do vedení. Druhou branku přidal GRILL , když se nejlépe orientoval v pokutovém území a klasickým bodlem rozvlnil sít podruhé.

Druhý poločase padly obě branky v rozmezí 2 minut . Nejprve ve 20. minutě využil špatný odkop domácí obrany VEJVODA a za dvě minuty na to znovu po nedorozumění obránců , GRILL zvýšil na konečných 4 - 0 pro LUŽNOU. Hosté si pak výsledek pohlídali a odvezli si tak tři body.

Trener AMBRŮŽEK po zápase řekl : první poločas byla z naší strany tragedie , protože jsme neplnili to co jsme si řekli před zápasem. Po zvýšení hlasu o poločas se hra zlepšila a předváděli jsme výkon , který bych rád viděl i v dalších zápasech. Chci pochválit celý tým za druhý poločas. K nejlepším hráčům dnes patřili ŠPIČKA , ZOUPLNA a BERÁNEK EDA.

SESTAVA STANĚK , ZASPAL , BERÁNEK EDA , ZOUPLNA , BERÁNEK JIŘÍ , HÁJEK , ŠPIČKA , GRILL , VEJVODA DAVID , SKÁCEL , VEJVODA JOSEF

STŘÍDALI ŠTĚPÁNEK , ZELENKA , MAŠÁT , HRUBEŠ , HORÁK

SPARTA LUŽNÁ - SK PAVLÍKOV 1 - 2 / 1 - 1 / VEJVODA

Hosté přijeli pouze s deseti hráči a ti nakonec stačili na domácí , kteří nastoupili kompletní. Pro Luženské to byl první zápas na velkém hřišti. Bude jim to ještě chvíli trvat než si na to zvyknou.

Lužná nezačala špatně. Velká šance rychlonohého VEJVODY stála za to , ale k brance nevedla. To hosté se z první příležitosti dostali do vedení , když prostřelili bezmocného MIKSU. Další příležitost měl z přímého kopu VEJVODA , který ale hostující MELČ chytil. V 17 minutě domácí srovnali VEJVODOU , který dostal do běhu krásnou přihrávku od ŠPIČKY. Utekl dvou obráncům  a srovnal skore.Pavlíkov zahrozi z pravé strany střelou , kterou však MIKSA bravurně chytil.

Ve druhém poločase mohl rozhodnout VEJVODA , který nejprve ve 38. minutě a následně pět minut před koncem, mohl svůj break proměnit v golovku. Ale v rozhodující chvíli si vždy předkopl balon moc dopředu. V 60. minutě trestali hosté špatnou rozehrávku domácích a rychlím přechodem po pravé straně dali výsledku konečnou podobu. Velikou šanci na vyrovnání měl i ŠPIČKA , který v poslední minutě po rohovém kopu HÁJKA , trefil pouze břevno.

Domácím docházeli síly . Doufám , že někteří pochopili , že fotbal se bez treninku hrát nedá.

SESTAVA : MIKSA , BERÁNEK JIŘÍ , ZOUPLNA , BERÁNEK EDA , ZASPAL , VEJVODA DAVID , VEJVODA JOSEF , ŠPIČKA , GRILL , HÁJEK , KRÁL

STŘÍDALI : ŠTĚPÁNEK , ZELENKA , STANĚK , HORÁK