ROZHODL AŽ PENALTOVÝ ROZSTŘEL

14.06.2019 09:30

SPARTA LUŽNÁ - PUSTOVĚTY 2 - 2 /0 - 1/ DOLHÝ, POLANSKÝ, 5 - 4 penalty (Košulič, Ambrůžek, Kopřiva, Černý, Staněk J. )

37. 0:1 – po prohraném hlavičkovém souboji za středovým kruhem se k míči dostal mladý útočník a přes stopera si ho navedl na střelu z ideální pozice na velkém vápně.

53. 0:2 – míč směřující před branku obránci odvrátili, ale ten si našel zcela volný záložník hostů a uvnitř vápna pohodlně skóroval.

63. 1:2 – Dolhý nekompromisní ranou pod břevno proměnil přihrávku Josefa Špičky.

87. 2:2 – Ambrůžek poslal trestný kop od půlící čáry „do ohně“, kde zaúřadovaly dvě věže Rek s Polanským, a druhý jmenovaný hlavou po pěti minutách na hřišti vyrovnal.

Z pohledu trenéra:

První poločas v našem podání byl bezradný. I když jsme kontrolovali míč, tak jsme byli bez šance. Po hodině hry, kdy jsme ještě soupeři darovali pro nás typicky dvoubrankové vedení, začaly hostům docházet síly. Stupňování našeho tlaku přineslo alespoň vyrovnání. Při něm a závěrečnou proměněnou penaltou v rozstřelu sehrál velkou roli Petr Ambrůžek, který se tím po spolehlivém výkonu pasoval do role hráče zápasu.

Staněk Petr – Dolhý Jiří, Ambrůžek Petr, Rek Martin, Špička Josef – Grill Robert (78. Hejl Pavel), Staněk Jakub, Špička Adam (82. Polanský Jiří), Kolínský Jan (86. Černý Vojtěch) – Šnajdr Radek (58. Košulič Ondřej), Bendl Jiří (60. Kopřiva Patrik)