SPARTA LUŽNÁ - SK PAVLÍKOV 2 - 4 /1 - 2 / VEJVODA , GRILL

Poslední zápas okresního poháru pro naše žáky nedopadl dobře. Lužná nehrála to co dokáže . Po nedorozumění na naší levé straně se k míči dostal Pavlíkovský utočník , který dokázal projít pře tři hráče až do pokutového území a nedal STANKOVI šanci. Hosté byli v tu dobu jasně lepší , byli dříve u balonu , do soubojů šli tvrději . Lužná si nedokázala pořádně přihrát  , takže když se balon dostal k našim obráncům , tak to byl pouze odkop dopředu , kde byl pouze osamostatněný VEJVODA , kterého si však hosté dokázali pokrýt. První náznak šance měl ZOUPLNA , který se postavil k přímému kopu , ale střela šla vedle. K další příležitosti se dostali domácí po pěkné spolupráci ŠTĚPÁNKA , který posunul do leva na HÁJKA , ten posunul na VEJVODU , který se dostával až do pokutového území  , kde chtěl zpětnou přihrávkou najít nabíhajícího spoluhráče. Obránci však dokázali tuto přihrávku přečíst . Pak velkou část prvního poločasu měli míč na kopačkách hosté. K ojedinělé šanci se dostala LUŽNÁ po rohovém kopu GRILLA , když si na něj naskočil VEJVODA . Jeho hlavička však šla pouze do břevna. Pak měli dvě velké šance hosté. Nejdříve se ve vápně dostal k míči osamocený hráč . Naštěstí si nedokázal míč zpracovat. Pak vypálil pěknou střelu hostující hráč , STANĚK však chytil. Vyrovnání se dočkali domácí po rychlém kontru VEJVODY , který si míč sice předkopl až moc , ale dokázal ho dosprintovat a vyrovnal. Pavlíkovští se ještě do poločasu dostali do vedení , když proměnili rohový kop krásnou hlavičkou.

Na začátku druhého poločasu se prosadil GRILL , když si vzal balon na pulící čáře a prošel až před golmana . Tam si s ním už dokázal poradit. Lužná převzala iniciativu na své kopačky a nenechala PAVLÍKOVSKÉ hrát jejich hru. Zlom přišel po odpískané penaltě proti domácím. Staněk si sice na míč sáhl , ale ten prošel za jeho záda. Na konečných 2 - 4 upravili hosté po individuálním průniku , zakončeným skvělou střelou do ružku.

SESTAVA : STANĚK , BERÁNEK EDA - ZOUPLNA - HÁJEK - ZASPAL , ŠPIČKA - GRILL - BERÁNEK JIŘÍ - VEJVODA , SKÁCEL - ŠTĚPÁNEK

STŘÍDAL : HRUBEŠ

st. žáci SPARTA LUŽNÁ - BANÍK RYNHOLEC 1 - 2 / 1 - 0 / VEJVODA JOSEF

První poločas byl z naší strany lepší než ten druhý. Začátek byl ovšem nemastný neslaný. Do prvního náznaku šance se dostal VEJVODA J. , který vypíchl balon váhajícímu obránci , ale bohužel si dal míč daleko od nohy. A než stačil k míči pořádně doběhnout , stačil hostující brankář vyběhnout a balon uklidit na roh. Rohové kopy zahrávala Lužná tři za sebou , ale na krásně koplé od VEJVODY J. se při hlavičkování nedostal nikdo z domácích. Obránci Rynholce vždy stáli lépe postavení. Škoda , alespon jeden jsme mohli proměnit. Do další velké šance jsme se dostali v 11. minutě , když po levé straně utekl VEJVODA J. a předložil přes celé vápno míč ŠPIČKOVI , toho však na poslední chvíli dohnal stoper hostů a stačil uklidit balon na roh. Z toho  jsme měli tutovku . Roh zahrával tentokrát VEJVODA David , krásně našel na zadní tyči SKÁCELA , který ovšem přestřelil. Rynholečtí se do první šance dostali až v 15. minutě , ale střela z dálky nemohla STANKA ohrozit. Hned z protiútoku se středem hřiště prodral VEJVODA JOSEF a solem podel vyběhnuvšího golmana rozvlnil sít. Do velké golovky se dostával v 19. minutě hostující útočník , když se po levé straně dostal před STANKA , ten ovšem zmenšil střelecký úhel a proto branka nepadla. Ve 25. minutě zkoušel překvapit střelou ze 20 metrů VEJVODAJ. , ale bylo to přeci jenom dost daleko a brankář v pohodě chytil. Ve 30. minutě hosté zavařili domácímu STANKOVI . Nejdříve pěknou střelu z přímáku vyrazil na roh a z něj potom dokázal šanci hostů zlikvidovat.  Do poločasu mohl skore navýšit znovu VEJVODA , když se řítil sám na golmana po dlouhém výkopu STANKA. Stačil vystřelit , ale míč těsně minul levou tyč. Konec prvního poločasu ovládl BANÍK , ale nic neskončilo vyrovnávací brankou. Bylo to ovšem varování do druhého poločasu.

Ten byl v režii hostů . Lužná se dostávala pod velký tlak . Nedokázala si pořádně přihrát a to co předváděla první poločas se zcela vytratilo. Nic jiného než vyrovnání ve vzduchu nevyselo. Po nedorozumění našich obránců nebyl problem prostřelit STANKA. To ještě domácí golman stačil polapit několik střel. Baník se zanedlouho dostal do vedení , když si naši obránci nechali za sebou hráče , který sice nadvakrát , ale přeci jenom vstřeli druhý gol. Hráči hostů si už druhý poločas pohlídali VEJVODU sice i za cenu několika faulů , ale účel světí prostředky. Pepíno se do vážnější akce dostal pouze jednou. Škoda , že nedokázali naši hráči zopakovat výkon z prvního poločasu. Remíza by zápasu slušela.

HODNOCENÍ TRENERA AMBRŮŽKA : Z prvním poločasem jsem spokojen , byl podle mích představ . Předváděli jsme pěkné akce. Škoda vyrovnávací branky na začátku druhé půle. O přestávce jsme si něco řekli v kabině. Hráči to bohužel nedodrželi a proto jsme se dostávali pod tlak.  Do nějaké šance jsme se sice dostali až v posledních deseti minutách , ale chyběla finální přihrávka . Proto dnes nemáme ani jeden bod.

 

SESTAVA : STANĚK , BERÁNEK EDA , ZOUPLNA , HÁJEK , ZASPAL , ŠPIČKA , GRILL , BRABEC , VEJVODA JOSEF , SKÁCEL , ŠTĚPÁNEK , BERÁNEK JIŘÍ , VEJVODA DAVID , HRUBEŠ 

 

SPARTA LUŽNÁ - SK LÁNY 8 - 0 / 5 - 0 / ŠPIČKA 3x , VEJVODA JOSEF 2x , GRILL 2x , STANĚK

Hosté z Lán přijeli pouze v deseti lidech. Lužná měla na střídání pouze jednoho . První poločas byla lepší Lužná . Hrálo se pouze na jednu branku a tak se čekalo ,kdy padne první gol. Nejprve se do šancí dostavali VEJVODA , GRILL a ŠTĚPÁNEK , ale nikdo nemohl prostřelit hostujícího golmana. První branku zařídil GRILL , když se po akci VEJVODY dostal v prostoru penalty k míči a krásně  z otočky poslal balon za záda golmana hostí. Krásnou akci pak předvedl VEJVODA , když prošel až do vápna , vystřelil a zvýšil na 2 - 0 . Dvojice GRILL , VEJVODA řádila dál . Navýšení výsledku na 3 - 0 zařídil VEJVODA , když se dostal k dorážce po pumelenici GRILLA. Mezi střelce se zapsal i ŠPIČKA , když usmolenou střelou dokázal dát branku. ŠPÍGL ovšem nezustal pouze u jediné trefy. Lužná založila akci na půlící čáře , rychlím přechodem se dostala na dostřel branky . Nejprve střílel VEJVODA JOSEF trefil však pouze břevno , k míči se po odrazu dostal VEJVODA DAVID a hlavou nastřelil znovu břevno , na další odraz zareagoval ŠPIČKA , který už konečně prostřelil na poločasových 5 - 0.

Kdo si myslel , že branky budou padat dál , tak se trochu spletl. Drhý poločas byl z naší strany špatný . Kluci neplnili pokyny , které dostali o poločas v kabině. Jedna z vyjímek , byla po krásné akci a narážečce BERÁNEK , VEJVODA DAVID , VEJVODA JOSEF a GRILL . Bohužel posledně jmenovaný krásnou rozvíjející akci pokazil. Grill se dostal do další tutovky , když pěkný centr od VEJVODY , ale bohužel poslal pánubohu do oken. Tatínek se jen chytal za hlavu. Zajímavá situace nastala při rohovém kopu domácích. Na ten si přes celé hřiště naběhl golman STANĚK a s přehledem poslal míč hlavou do sítě. Na 7 - 0 zvýšil ŠPIČKA  , opět stál na správném místě a dorazil střelu VEJVODY. Konečnou podobu výsledku dal GRILL , který tak odčinil neproměněnou tutovku . Z hranice vápna se opřel do míče a nechytatelnou bombou rozvlnil sít . Málem musel správce kupovat novou.

HODNOCENÍ TRENERA AMBRUŽKA : jsem spokojen s hrou hlavně v prvním poločase. Předváděli jsme pěkný fotbal s řadou pěkných kombinačních akcí. Škoda , že jsme nedokázali některé dotáhnout lépe. Druhý poločas byl špatný , neplnili jsme to co jsme si v kabině řekli. Soupeř toho několikrát využil a dostával se častěji před naši branku. Takže pochvala za bojovnost hlavně v prvním poločase.

SESTAVA : STANĚK , BERÁNEK EDA - ZOUPLNA - BRABEC - ZASPAL , VEJVODA DAVID - GRILL - VEJVODA JOSEF - ŠPIČKA  , BERÁNEK JIŘÍ - ŠTĚPÁNEK

STŘÍDALI SIMR