SPARTA LUŽNÁ - TJ ROZTOKY 2 -1 / 0 - 0 / SHOLLER , VÍTEK

Zápas ve kterém o nic nešlo . První poločas byl pohledný z obou stran. Několik šancí vždy zneškodnili oba brankáři , kteří vytáhli několik skvělích zákroků.Na naší straně volaly po golu hlavně šance   DRENKA , ŠNAJDRA , AMBRŮŽKA a KOULY. Bohužel jsme nedokázali ani jednu dotáhnout do konce.Roztoky byly velice nepříjemný soupeř se snahou útočit . Lužná ,když dostala míč na zem , tak byla nebezpečnější . Hlavně po stranách se dalo dostávat až před branku. Několikrát jsme , ale finální přihrávku zbytečně zkazili . Proto první půle skončila bez branek.

Ve druhém poločase padaly i branky , ale také červené karty. Do vedení jsme se dostali po proměněné penaltě , kterou zahrával SCHOLLER. Pak se začali dít věci. Během několika minut došlo k vyloučení třech ROZTOCKÝCH a dvou LUŽENSKÝCH hráčů. Na naší straně to byl KOŠULIČ a DRENKO. Na ROZTOCKÉ straně byl vyloučen kapitán a postupně oba brankáři , což jsem ještě ve fotbale neviděl. Utkání se dohrávalo tedy 9 proti 8 . Tato hra nám vůbec nevyšla. Nedokázali jsme si pořádně přihrát a přečíslit , tak hostující obranu. Na 2 - 0 zvýšil VÍTEK , který na dvakrát překonal hostujícího brankáře . Roztoky dokázali snížit před koncem , když proměnili rychlý protiútok.

Škoda vyloučení na obou stranách , protože v plném složení se hrál pěkný fotbal.

SESTAVA : RÁC , GRILL - HÁJEK - STANĚK - CHLÁDEK , ŠNAJDR - KOULA - KOŠULIČ - AMBRŮŽEK , SCHOLLER - DRENKO

STŘÍDALI VÍTEK , FRONK , VOLRÁB

SOKOL MŠEC - SPARTA LUŽNÁ 1 -  4 / 0 - 4 / DRENKO , KOŠULIČ , ŠNAJDR , SCHOLLER

Do zápasu jsme šli s cílem uhrát solidní výsledek. Mšec byla jasným favoritem , protože v sobotním utkání ZAVIDOV prohrál na půdě ORÁČOVA a tak měl SOKOL možnost dostat se do čela tabulky. To možná svazovalo nohy domácích. Ti se mohli výhrou dostat o bod před ZAVIDOV a v posledním kole to měli ve svých rukou. Bohužel pro ně , bohudík pro nás.

Začátek zápasu byl ovšem lepší domácí celek , který se dostal k několika větším šancím . Rác byl ovšem na svém místě. To co se začlo dít od 20 minuty , tak to jsme dlouho nezažili. Nejdříve se trefil DRENKO po něm předvedl ukázkovou akci ŠNAJDR , který pro něj klasickým způsobem po pravé straně utekl všem a z rohu velkého vápna výstavní střelou pod víko zvýšil na 2 - 0 . To , ale nebylo všechno a do poločasu se prosadil ještě SCHOLLER a KOŠULIČ. Domácí byli opařeni . Lužné vyšlo vše na co sáhla a to ještě minimálně dvakrát mohli zvýšit skore.

Druhý poločas byl jen otázkou zda se domácím podaří včas snížit. To se jim nepovedlo. Jedinou branku vstřelili z pokutového kopu. Neštastná chvíle přišla v 70 minutě , kdy se hlavou srazil domácí hráč s KOŠULIČEM. Ondra musel být odvezen do nemocnice s roztrženým obočím a pravděpodobně si nezahraje poslední domácí zápas.

Zápas jsme dovedli do vítězného konce . Na hřištích soupeřů se nám vede opravdu dobře. Předvedli jsme hlavně v ZAVIDOVĚ (1 - 1 ) , na LÁNECH ( 1 - 1 ) a hlavně dnes ve MŠECI , že nám vyhovuje hra mužstev z popředí tabulky. Každém uz nich jsme vzali body a ted už to mají na svých kopačkách . At postoupí do krajské třídy ten nejlepší. Nutno však říci , že to budou mít , ale hodně těžké se prvním rokem udržet.

Za týden nás čeká poslední utkání tohoto ročníku. Hrajeme doma s týmem TJ ROZTOKY - v sobotu 18.6.2011 už od 14. hodin.

Pak následuje tradiční dokopná , na kterou zveme i všechny naše fanoušky.

SESTAVA RÁC , KOPERNICKÝ - HÁJEK - STANĚK - CHLÁDEK , ŠNAJDR - KOULA - KOŠULIČ - AMBRŮŽEK , DRENKO - SCHOLLER

STŘÍDALI GRILL , KLECANDA , VOLRÁB , FRONK

SPARTA LUŽNÁ - FK KNĚŽEVES 2 - 1 / 1 - 0 / DRENKO , KOŠULIČ

Na výhru před domácím publikem jsme čekali dlouhých osm měsíců. Naposledy jsme vyhráli nad Lány 1 -0 v podzimním zápase. Mužstvo z KNĚŽEVSE oproti podzimu zlepšilo hlavně útočnou fázi . Začátek zápasu byl z naší strany tím lepším. Hlavně několik střel od KOULY z velké vzdálenosti dělali hostujícímu golmanovy velké problemy. Kněževes se do větší šance nedostala . První branka padla po akci CHLÁDKA , který se na hranici velkého vápna uvolnil a střelou z otočky překvapil brankáře , který pouze vyrazil před sebe a dobíhající DRENKO dorazil.

Druhá půle byla z naší strany horší té první. Kněževes vysunula dobře hrajícího VRÁBÍKA do středu zálohy a ten děla velké problemy našim hráčům.My jsme se nemolhli vůbec dostat do hry. Kněževes vyrovnala po rohovém kopu , když si nejvýše vyskočil PLAČEK a krásnou hlavičkou vyrovnal. Pak se hra odehrávala ve středu hřiště . Na konečných 2 - 1 zavěsil po rohovém kopu DRENKA  ONDRA KOŠULIČ.

Konečně jsme prolomili smůlu a domna konečně vyhráli. Za týden jedeme v neděli do MŠECE , která pomýšlí na postup. Určitě jí potrápíme a potvrdíme tři body z domácího prostředí.

SESTAVA : RÁC , CHLÁDEK - HÁJEK LIBOR - STANĚK - KOPERNICKÝ , FRONK - KOULA - KOŠULIČ - ŠNAJDR , SCHOLLER - DRENKO

STŘÍDALI : HÁJEK LUKÁŠ , VÍTEK , GRILL

SK LÁNY - SPARTA LUŽNÁ 1 - 1 / 0 - 0 / GRILL

Do LÁN jsme jeli jen získat . Domácí , kteří usilují o postup do krajské B třídy samozřejmě mysleli jen na vítězství.

Začátek zápasu byl bojovný z obou stran. Po pěti minutách se dostal do stoprocentní šance ŠNAJDR , který unikl po pravé straně a tipicky dal vedle. Škoda , mohli jsme jít do vedení . Lány spoléhali hlavně útočné duo , které vynikalo hlavně rychlostí. Dlouhé balony za naší obranu , ale nepřinášeli kýžený efekt. Důležité z naší strany byl fakt, že jsme hlavně v hlavičkových soubojích byly vyrovnaným soupeřem , takže se domácí do žádného tlaku nedostali. Hra se spíše odehrávala ve středu hřiště . Hodně osobních soubojů , některé na hranici žluté karty.

Druhý poločas byl v podstatě to samé , ale z naší strany chyběl ze začátku větší důraz. Toho využili domácí , kteří z levé strany po chybě naší obrany překonali RÁCE , ale z brankové čáry stačil vykopnout HÁJEK. Bohužel se balon dostal za vápno k autové čáře , kde jsme faulovali. Přímý kop domácí proměnili , když překonali RÁCE .

Naše chvíle přišla v 93. minutě , když domácí obránci faulovali deset metrů za velkým vápnem. Míč si postavil CHLÁDEK a bombou , kterou ještě tečoval domácí borec , vyprášil golmanovi rukavice , ten jen vyrazil před sebe , kde byl připravený GRILL , který hlavou rozvlnil sít. Domácí diváci se mohli zbláznit. Tento stav vydržel ještě nastavenou minutu.

Dobrý výkon celého mužstva vedl ke spravedlivé remíze.

SESTAVA : RÁC , KOPERNICKÝ - HÁJEK - STANĚK - CHLÁDEK , FRONK - KOULA - KOŠULIČ - AMBRŮŽEK , ŠNAJDR - SCHOLLER

STŘÍDALI : GRILL , KLECANDA , VÍTEK

SPARTA LUŽNÁ - SOKOL SRBEČ 2 - 2 / 1 - 1 / ŠNAJDR 2x

Další ze zápasů , který asi dokumentuje současnou situaci LUŽENSKÝCH. Nutno podotknout , že v základní sestavě nastoupil 15 letý LUKÁŠ HÁJEK , na lavičce čekali na možnost KEJLA , BRABEC a nestárnoucí KLECANDA.

Srbeč hrála jednoduchý fotbal , se kterým jsme se nedokázali vyrovnat. N ajednu stranu musím říci , že šance , které máme by jsme měli jasně proměnovat , ale na druhou stranu , chyby kterých se dopuštíme v  obranné činnosti by jsme měli odstranit. Bohužel situace v mužstvu , co se týká herní činnosti je ve velké krizi. Spousta hráčů hraje se zraněním , někteří se na fotbal vykašlali a další jsou zraněni. Musíme hrát s tím co máme. Samozřejmě nás to neomlouvá , ale takhle se fotbal hrát nedá.

Musím se jen omluvit fanouškům , kteří stále ještě chodí . Doufám , že se to zlepší.

SESTAVA : RÁC , VOLRÁB - HÁJEK LIBOR - STANĚK - GRILL , ŠNAJDR - KOULA - FRONK - CHLÁDEK , HÁJEK LUKÁŠ - SCHOLLER

STŘÍDALI : KEJLA , BRABEC , KLECANDA , KOŠULIČ

FC JESENICE - SPARTA LUŽNÁ 2 - 2 / 0 - 1 / AMBRŮŽEK , KOULA

Do Jesenice jsme odjížděli s tím , že odčiníme výsledek s Olešnou. Pěkné hřiště nabádalo ke krásným kombinacím. Bohužel jsme odjeli pouze v jedenácti lidech , na střídání byly pouze mladíci HÁJEK LUKÁŠ a BRABEC DAN a samozřejmě nestárnoucí KLECANDA. Z různých důvodů neodjeli DOLHÝ , GRILL , LUKEŠ , DRENKO , POLANSKÝ.

První poločas byl spíše dílem nepřesností . Velkou šanci měli domácí avšak RÁC skvěle vychytal. Naší první branku zařídil KOULA , který krásným centrem našel AMBRŮŽKA , který přehodil domácího golmana. Některé další šance zůstali nevyužity.

Druhý poločas jsme přidali další branku , když se skvěle z 35 metrů trefil KOULA. Zdálo se , že zápas máme jasně na svých kopačkách. Bohužel vše načal RÁC , který velice špatně vykopl balon , ten se dostal přesně na nohu domácího útočníka , který utekl všem obráncům a snížil na 1 - 2. Do trháku jsme mohli jít zanedlouho , když ŠNAJDR během několika minut šel třikrát sám na golmana , ale ani jednou nezakončil. Trest přišel opět po naší chybě , když jsme nedokázali odkopnout balon z malého vápna a domácí vyrovnali na konečných 2 - 2 .

Velké zklamání na naší straně . Vyhraný zápas jsme nezvládli , bohužel.

SESTAVA : RÁC , KOPERNICKÝ - HÁJEK - STANĚK - VOLRÁB , AMBRŮŽEK - KOULA - KOŠULIČ - FRONK , SCHOLLER - ŠNAJDR

STŘÍDALI : HÁJEK LUKÁŠ , BRABEC , KLECANDA

SPARTA LUŽNÁ - FC PO OLEŠNÁ 0 - 1 / 0 - 1 /

Na tento zápas by jsme měli co nejdříve zapomenout. Vůbec se nevydařil , prohráli jsme a ještě jsme obdrželi dvě červené karty ( DRENKO , GRILL ).

Hned v úvodu jsme měli šanci , do 10 minuty to byl ještě dobrý fotbal , ale pak až do konce to byla spíše tvrdá bitva. Vyhecovaný zápas jak na hřišti , tak v ochozech. Jedinou branku dali hosté minutu před koncem poločasu , když HÁJEK špatně vyhodnotil nakopnutý balon z půli hřiště. Místo toho , aby balon odhlavičkoval , tak nesmyslně na poslední chvíli sklonil hlavu a v domění , že tento prudký centr chytí RÁC , balon pustil za sebe. Tam však , byl připravený útočník OLEŠNÉ , který v běhu napálil míč pod břevno.

Druhý poločas byl tvrdý . my jsme to odnesli nejdříve vyloučením DRENKA a následně po něm šel pod sprchy i JARDA GRILL. Bohužel pak už se s výsledkem nedalo nic dělat. Zápas jsme si prohráli sami , protože bez běhání a bojovnosti se vyhrávat nedá. Zapomenme na toto utkání.

SESTAVA : RÁC , KOPERNICKÝ - HÁJEK LUKÁŠ - STANĚK - GRILL , ŠNAJDR - KOŠULIČ - FRONK - AMBRŮŽEK , DRENKO - SCHOLLER

STŘÍDALI : HÁJEK LUKÁŠ , KLECANDA , KOULA ,

17.KOLO , 30.4.2011

SK PAVLÍKOV - SPARTA LUŽNÁ 2 - 5 / 1 - 2 / DRENKO 2x , AMBRŮŽEK 2x , SCHOLLER

Na krásně připraveném pažitu a v krásném prostředí jsme druhý zápas venku opět zvládli. Pavlíkov byl nepříjemný soupeř což potvrdil na začátku utkání , když se dostal do vedení 1 - 0 . My jsme měli několik příležitostí ke vstřelení branky , ale zase tam nic nechtělo spadnout. Smůlu prolomil až AMBRŮŽEK , který se prosadil z levé strany a prostřelil MAŠKA. Do poločasu ještě zvýšil DRENKO .
Ve druhé půli přidal nádherný gol DRENKO. Od naší branky vykopával STANĚK , dlouhý nákop prodloužil LUKEŠ a DRENKO přímo z běhu nedal bombou do růžku MAŠKOVI žádnou šanci. Pavlíkov ovšem nesložil zbraně a zanedlouho snížil na 3 - 2 . AMBRŮŽEK však zvýšil na 4 - 2 a na konečných 5 - 2 upravil SCHOLLER , který zužitkoval krásnou přihrávku od LUKEŠE.
Dva nepříjemné zápasy venku máme za sebou. Zvládli jsme je skvěle - 6 bodů , skore 11 - 2 .
V dalším kole nás doma čeká nepříjemný soupeř z OLEŠNÉ , který se opírá ohlavně o jejich nejlepšího střelce RADKA POLÁŠKA.

SESTAVA : RÁC , KOULA - HÁJEK - STANĚK - CHLÁDEK , ŠNAJDR - KOŠULIČ - LUKEŠ - AMBRŮŽEK , SCHOLLER - DRENKO

STŘÍDALI : FRONK , KOPERNICKÝ , DOLHÝ , GRILL

16.KOLO , 23.4.2011

ČL KOLEŠOVICE - SPARTA LUŽNÁ 0 - 6 / 0 - 3 / ŠNAJDR 2x , DRENKO 2x , SCHOLLER , KOULA

Do Kolešovic jsme jeli s cílem už konečně naplno bodovat. To se nám podařilo , ale že to bude s výsledkem 6 - 0 asi nikdo nečekal.Začátek zápasu byl pro nás opět představením neproměněných šancí. DRENKO , ŠNAJDR , CHLÁDEK nikdo se nemohl trefit. Nakonec prostřelil domácího SÝKORU SCHOLLER a konečně jsme vedli. Kolešovičtí zahrozili pouze jednou , ale skvěle zasáhl RÁC. Do přestávky jsme přidali ještě dvě branky . Poločasové vedení 3 - 0 jsme už dlouho nezažili.

Druhá půle byla z naší strany horší , ale další tři goly dali zápasu konečný výsledek. Branek mohlo padnout mnohem víc , ale vše nevyšlo , tak jak mělo. Nutno podotknout , že Kolešovice byly zatím nejslabším mužstvem , se kterým jsme hráli.

Konečně povedený zápas z naší strany a hlavně jsme proměnili šance . To nám v jiných zápasech chybělo.Za týden hrajeme opět venku a doufám , že potvrdíme zlepšenou formu.

SESTAVA : RÁC , CHLÁDEK - HÁJEK - STANĚK - GRILL , ŠNAJDR - KOŠULIČ - KOULA - AMBRŮŽEK , SCHOLLER - DRENKO

STŘÍDALI : FRONK , KOPERNICKÝ , KLECANDA , DOLHÝ

15. KOLO , 9.4.2011

FC05 ZAVIDOV - SPARTA LUŽNÁ 1 - 1 / 1 - 1 / SCHOLLER

Třetí kolo nás zavedlo na hřiště jednoho z aspirantů na postup do 1.B třídy . Lužná odjela bez KOULY , AMBRŮŽKA , POLANSKÉHO .

Začátek zápasu pro nás nezačal dobře. Bohužel k tomu přispěl i rozhodčí , který asi jako jediný viděl ruku ve skluzu zasahujícího GRILLA a odpískal již v 5. minutě penaltu. Tu proměnil domácí URIK. Hned na to měli domácí tutovku , ale orazítkovali pouze tyč RÁCOVI svatyně. Hra se postupně vyrovnala a Lužná se několikrát dostala do šance. Zavidovští přestali kombinovat a Lužná toho využila ke srovnání stavu. Přímý kop zahrával STANĚK , krásně našel SCHOLLERA , který hlavou dopravil míč do sítě.

Druhý poločas byl spíše boj na obou stranách. Několik vyhecovaných zákroků z obou stran vedlo i ke žlutým kartám. Bohužel po druhé žluté byl vyloučen LUŽENSKÝ HONZA SCHOLLER. Nutno , ale podotknout , že červená karta mohla být i na domácí straně. Zavidovští dlouho nemohli vstřelit branku a tak znervozněli. Začli pouze nakopávat dlouhé balony , ale Lužná si s nima dokázala poradit . Hlavně Láda Rác naší obraně skvěle pomohl . Mohli jsme dosáhnout i na tři body , ale přímý kop CHLÁDKA ze 30 metrů domácí golman s vypětím všech sil vyrazil na roh.

Konec zápasu už byl hodně nervozní a rozhodčí měl co dělat to zvládnout.

Se závěrečným hvizdem byly spokojenější hosté , kteří určitě podali nejlepší výkon jara. Jsem velice rád , že jsme všem , kteří nám nevěřili ukázali , že hrát fotbal stále umíme.

SESTAVA : RÁC , DOLHÝ - HÁJEK LIBOR - STANĚK - GRILL , CHLÁDEK - KOŠULIČ - LUKEŠ - ŠNAJDR , DRENKO - SCHOLLER

STŘÍDALI : FRONK , HÁJEK LUKÁŠ , KLECANDA

14.KOLO , 26.3.2011

ESTA ORÁČOV - SPARTA LUŽNÁ 5 - 0 / 1 - 0 /

Nepříjemné počasí , které doprovázelo celé utkání vyhovovalo domácím. Lužná , která odjela v dobrém složení myslela na lepší výsledek. Začátek zápasu jasně patřil luženským , ale stoprocentní šance DRENKA , ŠNAJDRA , LUKEŠE vyšli naprázdno . Měli jsme vest 3 - 0 a bylo to oněčem jiném. Bohužel nic tam nespadlo. Definitivní konec pro dobrý výsledek nastal ve 30 minutě , kdy nesmyslně AMBRŮŽEK atakoval domácího borce a šel zaslouženě pod sprchy. Toho využili domácí ke vstřelení branky .

Druhý poločas jsme si řekli , že skusíme s výsledkem něco udělat , ale hned na začátku oráčovští vstřelili druhou branku a bylo po utkání.Pak už využili některou z šancí , které jsme jim svými chybami naservírovali a přidali další tři goly. Zápas z naší strany se nepovedl , nedodrželi jsme pokynů trenerů a proto to skončilo debaklem .

V průběhu zápasu se zranil STANĚK .

Za týden nás čeká derby na domácí půdě proti TATRANU RAKOVNÍK.

SESTAVA : RÁC , AMBRŮŽEK - HÁJEK - DOLHÝ - STANĚK , ŠNAJDR - KOULA - LUKEŠ - KOŠULIČ , DRENKO - POLANSKÝ

STŘÍDALI : GRILL , CHLÁDEK  , FRONK

15. KOLO , 2 . 4 . 2011

SPARTA LUŽNÁ - TATRAN RAKOVNÍK " B " 1 - 2 / 0 - 1 /DRENKO

Velmi očekávané derby s velmi dobrou návštěvou . Bohužel pro domácí se špatným koncem . Lužná se od začátku tlačila před branku Tatranských , ale to trvalo pouze 10 minut. Potom převzali otěže hosté , kteří měli ve svém kádru několik velmi dobře hrajících dorostenců. Ti dělali naší obraně velké problemy. Toto všechno vedlo k tomu , že se hosté dostali do jednobrankového náskoku. My jsme měli také šance , ale bez golového efektu.

Druhá půle byla už o něco lepší . Vyrovnání zařídil DRENKO . Bylo to vyústění tlaku , který přišel se hvizdem začátku poločasu. Bohužel další šance , hlavně znovu Drenko , bohužel zůstala neproměněna, Trest přišel v 86. minutě , kdy odpískaný faul u pomezní čáry v blízkosti rohu , hosté využili. Centr do pokutového území letěl na vzdálenějšá tyč , kde hostující hráč předběhl Grilla a nohou uklidil balon k tyči.

Závěrečný platonický tlak už k ničemu nevedl.

Bohužel opět ztracené body.

Za týden jedeme na půdu vedoucího mužstva okresního přeboru FC05 ZAVIDOV , který v dnešní kole nečekaně podlehl Hředlím.

SESTAVA: RÁC , STANĚK - SCHOLLER - DOLHÝ - POLANSKÝ , CHLÁDEK - LUKEŠ - KOŠULIČ - KOULA , ŠNAJDR - DRENKO

STŘÍDALI : HÁJEK , FRONK , GRILL , KOŠULIČ