JARO 2023

15. kolo Neděle 14. 5. 2023 10:00

TJ SPARTA LUŽNÁ, z.s. - TJ Slabce, z.s. 5:0 /4:0/ - Šíma Štěpán 2, Tetur Václav 2, Hanko Josef

První jarní výhra se zrodila, pro nás netradičně, z rychlých branek v úvodu zápasu. Velkou práci odvedl v útoku Honza Souček. Po jeho aktivitě jsme získali roh, který sám rozehrál. Po snaze Martina Němce se míč odrazil ke Štěpánovi a ten jistě zamířil k tyči - 2. minuta - 1:0. V 7. minutě se prosadil  krásnou střelou do horního růžku Pepa - 2:0. A ten samý hráč byl v další minutě faulován, takže Štěpán z penalty zvýšil na 3:0. Hra se následně trochu vyrovnala, ale naše obrana držela soupeře většinou mimo dostřel. Dvakrát likvidoval včasným vyběhnutím nebezpečné akce Tomáš Horáček, jednou mu včasným návratem pomohl Štěpán Šíma. Skóre se měnilo ve 26. minutě, kdy se prosadil Vašek - 4:0.

Ve druhém poločase se hrálo více nahoru - dolů a oba týmy se dostaly do velmi nadějných situací. Většina z nich skončila mimo bránu a na obou stranách se blýskli i gólmani. Jedinou změnu ve skóre zaznamenal ve 44. minutě Vašek, který dotáhl alespoň jeden z individuálních průniků - 5:0.

Celkově samozřejmě potěšila výhra a první "nula" inkasovaných branek. Kritické oko trenéra by rádo vidělo více kombinace ve finální fázi, protože spousta dobře rozjetých akcí končila díky tomu, že se snažil náš hráč protlačit vše sám.

14. kolo Sobota 6. 5. 2023 10:00

FK Hředle, z.s. - TJ SPARTA LUŽNÁ, z.s. 8:1 /4:0/ - Hanko Josef

Zápas hrůzy. Pepa Hanko ho upravil "kosmeticky" individuálním průnikem v čase 29:17.

Pochvalu zaslouží dva z nejmladších: Matyáš Čada a Míra Zaspal.

přípravný zápas úterý 2. 5. 2023 17:30

SK Rakovník "B" - Sparta Lužná 6:0

Srovnání s hráči, kteří tráví v krajské soutěži většinu času na lavičce náhradníků.

Nebyli bychom o tolik horší, kdybychom nad hrou přemýšleli a poslouchali stokrát opakované pokyny.

Na krásném pažitu jsme si nedokázali kloudně nahrát a využít velkého prostoru.

13. kolo Neděle 30. 4. 2023 10:00

TJ SPARTA LUŽNÁ, z.s. - TJ Sokol Nové Strašecí z. s. 1:9 /0:5/ - Tetur

Hosté byli minimálně o dvě třídy fotbalovější. Ovšem nebýt hrůzostrašné úvodní čtyřminutovky, kdy jsme jak po másle dostali tři góly, dalo se s nimi uhrát alespoň dobrý poločas. Po přestávce jsme postupně opět "odešli" hlavami, tedy hráli zatlačeni před vlastní brankou, nechali se snadno obcházet a míče zpravidla jen odkopávali.

12. kolo Pátek 21. 4. 2023 16:30

Slavoj Chrášťany, z.s. - TJ SPARTA LUŽNÁ, z.s.  5:1 /2:1/ - Tetur

Od úvodu zápasu jsme hráli sebevědomě vyrovnanou partii. Náznaky šancí domácích zlikvidoval včasným vyběhnutím Horáček. Bylo otázkou, zda se podaří překonat jistou obranu Slavoje. Ta nás do zakončení nepouštěla a pokusy Šímy byly z velké dálky. V 18. minutě se ale proháčkoval k brance Vašek Tetur a zblízka vstřelil vedoucí gól. V následujícím průběhu jsme hráli blíž k soupeřově bráně, ale dvakrát se domácím podařily brejky, který výborně zlikvidoval Tomáš horáček. Před pauzou však naše obrana zaspala a v 29. minutě už po krásné křížné přihrávce neměl luženský gólman šanci - 1:1. a hned ve 30. minutě vedla nedůrazná rozehrávka k vedoucí brance - 2:1.

Po přestávce začali být chrášťanští aktivnější a deset minut se hrálo před naší brankou. Přišel ale obrat a při sérii luženských rohů podržela svůj tým domácí brankářka. Obzvlášť při ráně Matyáše Čady. Vypadalo to, že bychom mohli usilovat o vyrovnání, ale při hře nahoru dolů jsme nechali prostor k umístěné křížné střele záložníka Chrášťan, 49. min. - 3:1. V závěrečných deseti minutách se naše hra rozpadla do odkopů a individuálních pokusů, které končily už ve středu hřiště. A domácí trestali důraznými střelami. 53. min - 4:1 po průniku po zisku odraženého míče. 56. min. - 5:1 další střela záložníka ze střední vzdálenosti.

Ačkoliv byl zápas dvě třetiny času minimálně vyrovnaný, výsledek je jednoznačný. Chybí nám lepší způsob řešení situací na útočné polovině a hlavně schopnost kombinovat se všemi spoluhráči. Jeden nebo tři jednotlivci to sami neuhrají. Fotbal je přece týmový sport.

15. kolo Neděle 14. 5. 2023 10:00