ZÁPASY

20. kolo  Sobota 4. 6. 2022      TJ SPARTA LUŽNÁ - TJ Slabce 6:3 /1:1:/ - Šíma Jakub 6

Poslední mistrovské utkání sezóny k nám přivedlo soupeře, na jehož hřišti jsme na podzim uhráli jedinou výhru. O tom, že jsme podobný úspěch zopakovali, rozhodly především tři faktory:

1) počet hráčů – mohli jsme pravidelně střídat dvě „sedmičky“. Hosté měli na střídání jen jednoho hráče, takže v závěru jim došly síly.

2) převaha hráčů krajního ročníku 2009, což zapůsobilo nejen opticky.

3) posun hráčů v kvalitě obranných činností ve spojení se spolehlivým výkonem Dana Lužného v bráně a též potřebného štěstíčka.

Směrem dopředu mohli střelecké představení Kuby Šímy doplnit Martinové Laun, Němec a Ďurina. Jen trefit správně balón. Dvě velice nadějné střely vyslal v první půli Honza Souček, bohužel těsně mimo „zařízení“.

19. kolo  Pondělí 30. 5. 2022 SK Rakovník "B" - TJ SPARTA LUŽNÁ 12:0 /4:0/

Krásný rovný a měkký pažit nám svědčil. Ne, že bychom domácí přehráli, ale zlepšení v přistupování k hráčům soupeře a rovná velká plocha vybízející k přihrávkám do prostoru nás dovedlo k tomu, že jsme drželi poměrně dlouho solidní skóre.

V prvním poločase dokonce do 23. minuty čisté konto. I když s notnou dávkou štěstí při tyči, břevně a zákrocích Ondry Smolného.

Největší problém je v rychlém sledu obdržených gólů. Jako bychom „vypnuli“ a nechali protivníka, ať si střílí, jak se mu zlíbí.

Pro ilustraci minuty, kdy jsme inkasovali:

23. – 24. – 25. – 26. = poločas 4:0;

45. – 52. – 53. – 54. – 55. – 56. – 58. – 59. = konečných 12:0!

18. kolo   Neděle 22. 5.     TJ SPARTA LUŽNÁ - Slavoj Chrášťany 1:11 /1:3/ - Šíma Jakub

Dnes to vypadalo solidně, ovšem jen dvacet minut. Průběh zápasu z pohledu statistiky:

16. 1:0 – Kuba Šíma po atakování Honzy Součka vystihl rozehrávku a otevřel skóre do té doby nebývale vyrovnaného zápasu.

18. 1:1, 24 1:2, 28. 1:3.

Na naší straně byla početní výhoda. Mohli jsme střídat celé „sedmičky“ hráčů a obě si vedly solidně v obranných činnostech. Ovšem i tak jsme dostali tři góly. Jeden opět „nedorazem“ hráče ve středu hřiště (záložníci) a jeden po rozehrávce do středu hřiště.

Ovšem po přestávce jakoby pro mnohé zápas skončil:

31. 1:4, 38 1:5, 42. 1:6!, 44. 1:7!!, 45. 1:8!!!, 52. 1:9, 56. 1:10, 60. 1:11.

Přátelské utkání Středa 18.5. Tatran Rakovník st.příp. - Sparta Lužná 12:6 - Šíma Jakub 4, Smolný, Ďurina

V zápase hraném 4x 15 minut jsme využili fyzické převahy části našeho týmu k vyrovnanější hře a vstřelení poměrně vysokého počtu gólů. Ovšem v obranné části se projevily mnohé opakované nedostatky.

17. kolo   Neděle 15. 5.     TJ Roztoky - TJ SPARTA LUŽNÁ 14:2 /5:0/ - Šíma Jakub 2

Ani výstavní trefa křížem do růžku nic nemění na tristním výsledku. Navíc za stavu 13:1. O naší "vůli" vypovídají serie inkasovaných branek v krátkých časových odstupech, například: 25. - 28. - 30. minuta, nebo 53. - 54. - 5. -57. - 58. - 60.!

16. kolo    Neděle 8. 5.    TJ SPARTA LUŽNÁ - SKP Rakovník  1:11 /1:4/ - Šíma Jakub

Oficiální výsledek zapsaný do tabulek se po nabídce soupeře zastavil po jeho vítězné brance (1:2).

My si však musíme přiznat, že počet inkasovaných gólů byl opět zbytečně vysoký.

Pět branek jsme věnovali hostům nebezpečnou a nedůraznou rozehrávkou do středu hřiště (1:1, 1:3 a po přestávce 1:6, 1:9, 1:10). Tyto branky padají také díky naší snaze naučit se rozehrávat kombinací a ne rovnou nakopáváním míče. Chce to aktivní zapojení všech hráčů na hřišti. A to tak, aby hledali volný prostor, kde by se mohli dostat k rozehrávce. Tady je velká potřeba zlepšovat se.

Při dalších třech gólech je společným jmenovatelem nepokrytí hráče, který zakončuje (1:2 = míč prošel z naší levé strany přes čtyři hráče před odkrytou branku, 1:7 = odražený míč 12 metrů před bránou a dostatek místa a času na střelu, 1:11 = konečná branka oficiálního skóre).

Padly i „blbé“ branky, když jsme prováhali možnost vzít si prostě poskakující míč (1:4 = poslední v prvním poločase), nebo zapadl nečekaně vysoký oblouček pod břevno (1:8).

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním a zatlačili soupeře na jeho půlku. Ovšem při prvním protiútoku jsme stáli daleko od hráčů, na něž směřovaly přihrávky, takže vznikla (z pohledu SKP parádní) ukázková rychlá akce zakončená přihrávkou před odkrytou branku (1:5).

Naše útočná hra nesmí stát jen na jediném hráči. Dostali jsme se do několika závarů před brankou soupeře a bylo to téměř vždy zásluhou napadání soupeře při rozehrávce. Tedy toho, co on praktikoval proti našim obráncům.

Ukázkový byl úvod zápasu, kdy po vysunutí obou záložníků (Honza Souček a Petr Němec) a  napadání Tomáše Horáčka zachytil rozehrávku Kuba Šíma, který s přehledem otevřel skóre zápasu – 2. minuta = 1:0!

15. kolo  Pátek 29. 4.   Sportovní klub Lány - TJ SPARTA LUŽNÁ 16:0 /5:0/

První poločas ukázal několik individuáních posunů v herních činnostech (výběr místa, zpracování, přihrávka). Výsledek mohl být lepší. Nejenom díky neproměněmé penaltě, ale hlavně při neustálé důslednosti při bránění (ta chyběla hned v 1. minutě) a maximálním soustředění na každý pohyb soupeře s míčem.

Po přestávce jsme měli opět pasáže, ve kterých jakoby někteří rezignovali. To se pak odráží na výsledku.

14. kolo   Neděle 24. 4.   TJ SPARTA LUŽNÁ - TJ Čistá 1:10 /1:8/ - Šíma Jakub

S nevlídným deštivým počasím jsme se dokázali vyrovnat. Se soupeřem nikoliv. V prvním poločase přišly opět laciné inkasované branky. A po deseti minutách se zadrhla i hra dopředu. Po přestávkové domluvě jsme zlepšili alespoň trochu důraz před vlastní bránou.

13. kolo  Sobota 16. 4.   TJ Sokol Nové Strašecí  - TJ SPARTA LUŽNÁ 8:0 /5:0/

Poprvé jsme uhráli lepší výsledek než na podzim. Velmi dobrý zápas odehrál aktivní Honza Souček, kterému dokázali v záloze zdatně sekundovat Tonda Muška i Martin Němec. Kuba Šíma zaskočil v brance a určitě zlikvidoval několik gólových situací, které se rodily z neustálé převahy domácích. Po přestávce jsme dokázali i několikrát přesunout hru před soupeřovu branku a po jednom ze série rohů se klubala šance Honzy Součka.

12. kolo   Neděle 10. 4.  TJ SPARTA LUŽNÁ - FK Hředle 0:13 /0:5/

Tak máme za sebou druhý jarní zápas. Přežili jsme opravdu aprílové počasí. Nepřežili jsme moc fotbalový zápas samotný.

Při srovnatelné věkové a fyzické struktuře jsme nedokázali vytvořit situace, ze kterých bychom ohrozili soupeřovu branku. Dva rychlé útoky zakončené střelou z dálky v prvním poločase a jeden závar v blízkosti brány ve druhém jsou skutečně málo.

K tomu se najde spousta zbytečných inkasovaných gólů, při kterých jsme pouze přihlíželi.

Takže je před námi pořád hromada práce, která začíná v nastavení hlavy. V týdnu tedy vzhůru do rachoty.

22. kolo Pondělí 4. 4.   FK Rakovník - TJ SPARTA LUŽNÁ  7:0 /3:0/

Soupeř(ky) nás předčil(y) hlavně v práci s míčem. Zpracování a následná přihrávka, tak abychom se dostávali do akcí na útočné polovině.

Velkou pochvalu za výkon zaslouží oba brankáři Dan Lužný i Ondra Smolný, kteří oba zlikvidovali několik dalších gólových situací.

V poli opět vynikal Kuba Šíma, který vybojoval i penaltu, jíž bohužel sám neproměnil. Velmi sebevědomý výkon podal v obraně Filip Lužný.