ZÁPASY

11. kolo: TJ SPARTA LUŽNÁ - FK Rakovník 2:7 (1:4)

Poslední mistrovské utkání podzimu přineslo v některých okamžicích hru, kterou bychom v dřívějších zápasech uvítali. Dál od naší branky, několik konstruktivních přihrávek a také pár nebezpečných situací před brankou soupeře. Nejenom, že jsme díky agilnosti Toma Horáčka získali v úvodu penaltu, kterou nás poslal Kuba Šíma do vedení (5. minuta), ale ještě v průběhu poločasu (za stavu 1:3) připravil Kuba velkou šanci pro Martina Ďurinu. Jeho střela zblízka však putovala od tyče na brankovou čáru a potom zásahem obrany do zámezí. Tyč a břevno rozezvučel v dalším průběhu i Kuba Šíma a chvíli po přestávce druhým gólem „vykřesal naději“ na lepší výsledek – 2:4 ve 34. minutě. Dvě „slepené“ branky (45. a 47.) a závěrečný zásah (55. minuta) ovšem vyjádřily větší fotbalovou kvalitu na straně FKR.

Mezi plusy tohoto utkání patří i to, že jsme nastoupili v maximálním počtu sedmnácti hráčů (víc dresů už nemáme), dokázali vystřídat i kompletní sestavu najednou (umíme obsadit všechny posty „tuplovaně“) a v obou poločasech se prezentovali velmi dobře v bráně Ondra Smolný a Dan Lužný.

Myslím, že zhodnocení premiérové sezóny příští sobotu (13.11.) odpoledne bude jistě vydařené.

Rakovník › 2021 F1A - OP mladších žáků 7+1

Rakovník › 2021 F1A - OP mladších žáků 7+1 | Soutěže | FOTBAL.CZ

9. kolo: TJ Slabce - TJ SPARTA LUŽNÁ 7:8 (2:4)

Výsledek je odměnou všem hráčům, rodičům a trenérům.

K premiérovému vítězství nás dovedlo především zlepšení v obranných činnostech. Výkony všech hráčů v obranných řadách byly nadstandardní, nikdo nic nevypustil. K tomu se přidal již tradičně výbornými zákroky Dan Lužný v bráně. Samozřejmě, že „svítí“ střelecká potence Kuby Šímy, ale důležitá byla hra „výš“ od vlastní brány v podání Martina Launa a všech krajních obránců (ta nám bohužel chyběla v závěrečných minutách, kdy jsme z „pohodového“ 8:4 inkasovali na finálních 8:7). Velmi dobře zahráli všichni, kteří se protočili v záloze na čele se Štěpánem Šímou. Velkým plusem je, že se v zápase představilo 15 hráčů.

Začátek nebyl idylický naopak „klasický“. V 1. minutě jsme se nechali zatlačit až do brány – 1:0 pro domácí. Jenže hned ve 2. min dokázal Kuba Šíma konečně obejít protihráče (a ne jednoho) a velké sólo zakončil vyrovnávací trefou – 1:1. Z našeho nadšení přišel roh, který kopl Štěpán Šíma vysoký na první tyč a obránce ho hlavou tečoval do sítě – 1:2. To nebylo vše. Náš tým zjistil, že dostane soupeře napadáním do úzkých a v 5. min se premiérově trefil Tomáš Horáček – 1:3Ve 21. utekl opět Kuba Šíma – 1:4. Do poločasu domácí dokázali snížit ve 25. min – 2:4. Po přestávce přišly rychlé góly Kuby a Štěpána Šímy – 32. 2:5, 33. 2:6, což bylo pro celkový výsledek rozhodující. 40. minuta – 3:6, ale Kuba Šíma opět 50. – 3:7 a 54. – 3:8. Mezi 55. a 58. minutou jsme sehráli „horor“ a domácí se dostali na dostřel.

8. kolo: TJ SPARTA LUŽNÁ - SK Rakovník "B" "oficiálně 2:6"

Zápis jsme ukončili po dohodě se soupeřem přjatelným výsledkem (po 6. brance v naší síti ve 39. minutě). Bohužel jsme potom inkasovali ještě desetkrát...

... Úvodní čtvrthodina vypadala z našeho pohledu solidně. Dokázali jsme držet hru o něco "výše" od naší brány a Dan Lužný opět předvedl několik stylových zákroků. Druhá čtvrthodina byla od nás pasivní. Po klasicky rychlé brance (3.min) vystihl Kuba Šíma rozehrávku brankáře a v 9. min. vyrovnal. Skóre se pak změnilo v 11., 13., 19. a bohužel ještě ve 30. (poslední před přestávkou).

Druhý poločas načal ve 36. minutě bravurně Kuba Šíma, který se podíval na postavení gólmana hostů, a následně trefou ala Patrik Schick od poloviny hřiště vstřelil druhou branku. Za tři minuty ovšem hostující hráči opět vsítili gól a poté pokračovali ve vysoké produktivitě až do závěrečného hvizdu.

Všichni hráči se snažili v rámci svých možností. Bohužel postupně se k technickým chybám (zpracování, přihrávky) přidala u některých jakási rezignace, díky níž dostáváme tolik branek. Individuálně vynikl Kuba Šíma, nejen góly, ale i schopností obejít nějakého soupeře. Ve snaze dát hře trochu směru mu asistoval brácha Štěpán. Ostatní chválíme za neustálou chuť "jít na hřiště", která je příslibem postupnému zlepšování.

7. kolo: Slavoj Chrášťany - TJ SPARTA LUŽNÁ "oficiálně" 1:0 ...

... V utkání se objevilo už některé individuální řešení situací, které se přibližuje fotbalovému projevu, jenž je naším cílem (Štěpán Šíma, Dan Lužný, Filip Lužný).

Výsledek však zůstává stále velmi nepříznivý (0:13).

6. kolo: TJ SPARTA LUŽNÁ - TJ Roztoky 2:10 (2:3)
Tento zápas už zaslouží více řádek.
V jeho úvodu jsme překvapili nejen soupeře, ale i sami sebe. Po bleskové brance na 1:0 (1. minuta, Martin Ďurina), jsme dokázali držet míč dál od vlastní branky. V případě účinných útoků soupeře úřadoval její strážce Dan Lužný. A někdy i štěstí. Důkazem celkem vyrovnané hry bylo, že jsme si po vyrovnávacím gólu vzali rychle vedení zpět (Kuba Šíma). Ovšem v závěru prvního poločasu přišly další chyby, které jsme už nedokázali odvrátit.
Po přestávce se naše herní činnosti vrátily opět o zápas zpět, takže výsledek zase nic .... moc.

5. kolo: SKP Rakovník - TJ SPARTA LUŽNÁ "oficiálně" 1:0 ...

... ale reálně jsme opět vysoko prohráli.

4. kolo:  TJ SPARTA LUŽNÁ - SK Lány 0:20 (0:10)

Oproti minulým dvěma zápasům jsme nezaznamenali žádný výraznější posun k lepšímu.

Takže opět do práce na trénincích v úterý a v pátek od 17:15!

3. kolo: TJ Čistá – Sparta Lužná 15:1 (9:0)

Příliš mnoho "snadných" gólů.

Konečně jsme se ale zapsali do střeleckých statistik i my!

2. kolo: TJ SPARTA LUŽNÁ - TJ Sokol Nové Strašecí 0:20 (0:7)

UF! Soupeř byl fotbalovější o parník. Potřebná bojovnost před vlastní brankou tentokrát chyběla.

1.kolo: FK Hředle – Sparta Lužná 7:0 (3:0)

Premiérový zápas nově složeného týmu nedopadl výsledkově dobře. Po herní stránce jsme dostali možnost vidět, v čem zaostáváme. Ostrý zápas je opravdu NĚCO.

Pochválit se můžeme za zaujetí a bojovnost.

Jedničkou byl Dan Lužný v brance, který nevzdal žádný zákrok a zlikvidoval několik dalších gólových střel.