ZÁPASY

přátelský zápas  6.11. od 10:00 Sparta Lužná - TJ Slabce = sraz v 9:15

3. kolo     23. 10. 2022  TJ SPARTA LUŽNÁ, z.s. - Slavoj Chrášťany, z.s. 1:6 /0:4/ - Šíma

Úvodní čtvrthodina se odehrávala ve středu hřiště a dvakrát jsme naznačili možnost ohrozit branku hostů. Ti nás ale vyučili fotbalovostí a po ukázkové akci s křížnou přihrávkou na nabíhajícího hráče v 5. minutě a bleskově rozehraném rohu ve 13. vedli 0:2. Tím se vytratilo z naší hry nadšení a v 18. a 27. minutě jsme inkasovali poměrně snadno, když jsme nechali hráče Slavoje projít vždy středem hřiště až před brankáře.

Do druhého poločasu jsme chtěli jít jako do nového zápasu. Hra byla opět vyrovnaná a ve 34. minutě nám vlil energii do žil svým dalším chytrým gólem Štěpán Šíma. Ten si po přiťuknutí Davida Oudy na polovině hřiště všiml, že brankářka stojí hodně daleko od branky a přenou placírkou snížil. V následujících minutách jsme trochu přitlačili a největší šanci prováhal na zadní tyči při rohovém kopu Vašek Tetur.

Bohužel se další šance neurodila. Naopak hosté z několika pěkných kombinací vytěžili ještě dva góly ve 47. a 59. minutě.

2. kolo    14. 10. 2022 TJ Sokol Mšec, z.s. - TJ SPARTA LUŽNÁ, z.s.  0:3

Další tři body jsou odměnou za naši pracovitost a nadšení z fotbalu.

Před námi je velká zápasová pauza:

9. kolo    Neděle 2. 10. 2022  VOLNO  a  neděle 9. 10. 2022 TJ SPARTA LUŽNÁ, z.s. - Sportovní klub Lány, spolek = ZRUŠENO

8. kolo    25. 9. TJ Roztoky, z.s. - TJ SPARTA LUŽNÁ, z.s.  2:4 /1:2/ - Šíma 2, Duong, Tetur

8. minuta 0:1  –  Domácí odvrátili rohový kop, ale míč rozehrál zpět Pepa Hanko na Šímu, který přihrával Teturovi. Jeho střelu odrazili bránící k Čadovi. Jeho pokus přepadl přes ležícího gólmana a Tonda Tai Duong zblízka dopravil míč premiérově do sítě.

17. 1:1 – Nedokázali jsme s rozmyslem dostat míč z nebezpečného prostoru před brankou a po sérii odrazů se nabídla domácímu střelci výhodná pozice z deseti metrů.

26. 1:2 – Štěpán Šíma rozehrával rohové kopy velmi nebezpečně a tentokrát si jeho přízemní ránu srazil nešťastně gólman na přední tyči do branky.

35. 1:3 – Štěpán Šíma přivedl spoluhráče i fanoušky k extázi, když využil slunce v zádech míč ještě před pomyslnou půlící čárou poslal vysokým obloukem pod břevno oslněného strážce roztocké brány.

38. 2:3 – Ukázkovou fotbalovou akci předvedli domácí. Únik po křídle – nízký centr před branku –  náběh z druhé vlny a jisté zakončení z voleje.

53. 2:4 – Zápas probíhal nahoru – dolů, když Tonda Duong vhodil míč na Matyáše Čadu, po jehož souboji se kulatý předmět dostal k Vaškovi Teturovi, a ten křížnou přízemní střelou uzavřel účet zápasu. Nutno říct, že i u něho šlo o premiérový gól.

Při bilanci vzájemných zápasů nás, Roztok, Čisté a Slabec jsme šli do zápasu s tím, že tu narazíme na vyrovnaného soupeře, a že můžeme výsledkově uspět. Stalo se!

Vedla k tomu zodpovědná hra obránců (pár kiksů by se našlo, ale nehrajeme bundesligu – zatím),  aktivní výkon hráčů v záložní řadě (Tetur, Čada, Horáček, Souček), velké zlepšení v nasazení hráčů směrem dopředu, opět posun ve hře Štěpána Šímy a téměř bezchybné výkony Honzy Součka a Tomáše Horáčka, kteří se vystřídali na postu brankáře.

přípravné utkání    21. 9.  SK Rakovník - TJ SPARTA LUŽNÁ 12:0 /6:0/

Konfrontace s týmem z krajské soutěže přinesla další představu o fotbale. V úvodní čtvrthodině jsme dokázali párkrát ohrozit branku domácích a vytěžili i 2 rohové kopy.

Ve druhém poločase už naše útočné snahy končily v uctivé vzdálenosti od branky.

Inkasované góly byly v několika případech zbytečné z důvodu nesoustředěnosti nebo rezignace. To potom kazí výsledek a vnější pohled na průběh zápasu.

7. kolo    18. 9. TJ SPARTA LUŽNÁ, z.s. - TJ Čistá, z.s.  6:3 /1:2/ - Němec 2, Ďurina, Šíma (p), vlastní

11. minuta 0:1 – penalta po faulu tělem.

21. minuta 1:1 – jeden z množících se útoků protlačil Martin Ďurina na dvakrát do sítě.

24. minuta 1:2 – po závaru před brankou hostů jsme propadli při rychlém brejku soupeře a unikající hráč prostřelil brankáře.

26. minuta – Štěpán Šíma skluzem vykopl z brankové čáry.

35. minuta 2:2 –  Martin Němec se protlačil k opakovanému zakončení.

43. minuta 3:2 – dalekonosnou ránu Štěpána Šímy vyrazila brankářka před brankové území a tam ho z voleje krásně napálil Martin Němec.

47. minuta 4:2 – kolmý pas Štěpána Šímy tečoval do vlastní sítě obránce.

49. minuta 5:2 – další odražený míč poslal do sítě Pepa Hanko.

50. minuta 6:0 – Štěpán Šíma proměnil jistě penaltu za hraní rukou.

56. minuta 6:3 – hosté zakončili do otevřené obrany.

První vítězství v sezoně bylo více ubojované než uhrané. Vytěžili jsme z většího počtu hráčů a fyzické převahy. Ale současně se objevily další pozitivní záležitosti. Z individuálních výkonů zaujal svojí aktivitou v premiéře Vašek Tetur a zásadní roli hrál výkon Štěpána Šímy. Byť byl autorem penaltového zákroku, tak na konci první půle skluzem vykopl míč z prázdné brány a po poločase posunul svoji hru výš od brány a jeho střely vedly ke zlomovým brankám.

6. kolo    10. 9. 2022 TJ Slabce, z.s. - TJ SPARTA LUŽNÁ, z.s. 4:3 /3:1/ - Souček, Šíma (p), Čada

Konečně zápas, ve kterém se hra neodehrávala výhradně na naší polovině. V úvodní desetiminutovce se hrálo dokonce na polovině domácích. Ovšem efekt byl takový, že se nikdo nedokázal uvolnit ke střele a naopak soupeři stačilo poslat míč rychle dopředu a z protiútoku skórovat. A to dokonce třikrát (3., 5. a 9. minuta). Až následně jsme se dokázali propracovat ke střelám, které ale mířiy nejlépe do boční sítě. Ve 29. minutě dokoázala Kája Jrabcová ukončit závar před brankou vyvedením míče do strany a ukázkovou přihrávkou "po lajně". Martin Ďurina míč zatáhl před branku a ke zblokovanému pokusu se prodral Honza Souček - 3:1!

Po přestávce jsme opět hráli aktivně a po útoku Martina Němce ve 33. se střela dostala na ruku obránce. Nařízenou penaltu proměnil suveréně Štěpán Šíma. Zahrávali jsme sérii rohů, ale do branky to ne a ne spadnout. Naopak ve 38. po našem rohu a rychlém brejku navýšili domácí na 4:2. Přesto jsme nesložili zbraně a dál podnikali útoky, při kterých chybělo víc koordinace a spolupráce. V 53. minutě po dalším rohu protlačil míč na zadní tyči do sítě Matyáš Čada - 4:3. Ještě jednou svitla velká šance, když míč po zásahu Šímy vykopával z branky domácí obránce. Ale skóre se už nezměnilo.

Z celkového pohledu. Soupeř nám byl podobný. K vytouženému bodu chybělo možná trošku štěstí. Koneckonců jen jeden gól a šance byly. Ovšem k možnému vítězství musíme ještě přidat. Především ve fotbalovém myšlení a řešení situací (přihrávka nebo klička nebo střela). Mnozí v aktivním přístupu. V něm dnes vynikla dvojice Souček a Čada.

5. kolo    4. 9. 2022  TJ SPARTA LUŽNÁ, z.s. - FK Hředle, z.s.  0:11 /0:4/

4. kolo    27. 8. 2022 TJ Sokol Nové Strašecí z. s. - TJ SPARTA LUŽNÁ, z.s.  18:0 /3:0/

První poločas jsme vzdorovali. Ve druhém jsme hořeli.

8. kolo    Neděle 25. 9. 2022 11:00 TJ Roztoky, z.s. - TJ SPARTA LUŽNÁ, z.s.

sraz na místě v 10:30, odjezd z Lužné (hřiště) v 9:55